تبلیغات
دوستی ها - مطالب شهریور 1392
 
دوستی ها
پرفسور لطفی زاده در سال 1300 هجری شمسی در شهر باكو، دیده به جهان گشود. مادرش یك پزشك آذری و پدرش یك روزنامه‌نگار ایرانی بود. سال‌های كودكی را در زادگاه خود گذراند. اما در ده سالگی، هنگامی كه استالین، فرمان عمومی كردن زمین‌های كشاورزی در سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق را صادر كرد، وضع زندگی خانوادگی آنان رو به وخامت گذاشت. به ناچار، به همراه خانواده به سرزمین پدری، ایران، مهاجرت كرد و در تهران به تحصیل زبان انگلیسی و دیگر معلومات ابتدایی پرداخت. لطفی‌زاده سپس وارد دبیرستان البرز تهران شد و تحصیلات متوسطه را با موفقیت به پایان رساند.


پدر هوش مصنوعی را بیشتر بشناسیم! پروفسور لطفی زاده


ادامه مطلب


نوع مطلب : مفاخر ایران، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : پدر هوش مصنوعی، پرفسور لطفی زاده، مجموعه‌های فازی،

webp-comparison_n.jpg

 

مدیران وب سایت ها همیشه علاقمندند که حجم صفحات وب آنها کمتر و کمتر شود تا بازدیدکنندگان، صفحات سایت را با سرعت بیشتری ببینند. هر چند طی سال های گذشته به خاطر افزایش سرعت دسترسی به اینترنت، شاهد افزایش حجم صفحات وب بوده ایم.

اما به هر حال کم کردن حجم صفحات وب همیشه یک چالش مهم بوده که وقت زیادی از وبمسترها را به خود اختصاص می دهد. برای این کار راه ها و ترفندهای مختلفی وجود دارد که به آنها در نردبان خواهیم پرداخت. اما امروز در مورد یک فناوری نو رسیده صبحت می کنیم که احتمال دارد کم کم پرکاربرد و محبوب بشود.

طبق بررسی های انجام شده توسط HTTPArchive حدود ۶۰ درصد حجم صفحات وب توسط تصاویر اشغال می شود و بنابراین فایل های تصویری مهمترین عامل برای افزایش حجم صفحات وب هستند. اگر راهی پیدا کنیم که آنها را سبک تر کنیم کمک زیادی به کاهش حجم صفحات سایت خواهیم کرد.

در حال حاضر پر استفاده ترین فرمت در وب JPEG است که به خاطر تناسب در کیفیت و حجم نسبتا مناسب، بسیار محبوب شده. اما حالا گوگل فرمت جدیدی پیشنهاد کرده که نامش را WebP گذاشته و می گوید شما با کیفیت مشابه، فایل هایی حدود ۲۵ تا ۳۴ درصد سبک تر خواهید داشت.ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :
تفاوت بین Sleep و Hibernate چیست ؟؟

sleep-.jpg

ویندوز دارای چندین گزینه قابل تنظیم بررای ذخیره انرژی زمانی که از کامپیوتر خود استفاده نمی کنید می باشد.از جمله این تنظیمات می توان به Sleep, Hibernate, Hybrid Sleep اشاره کرد.

اگر سیستم مورد استفاده شما لپ تاپ باشد این قابلیت ها خیلی به دردبخورتر هستند.اگر به یاد داشته باشید در ویندوزهای گذشته مایکروسافت مخصوصا ویندوزXP گزینه ای با نام Stand by وجود داشت.دقت داشته باشید که ویژگی Sleep در ویندوز ۷ همان Stand By ویندوزXP است.شاید خیلی از افراد مخصوصا آنهایی که به نسبت مبتدی تر هستند تفاوت بین Sleep, Hibernate, Hybrid Sleep را ندانند.ما در این مقاله قصد داریم تفاوت هر یک از این قابلیت ها را به طور مشروح بیان کنیم.با ما همراه باشید.
ادامه مطلب


نوع مطلب : کامپیوتر، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : Hybrid Sleep، Hibernate،

تصویر زیر، تابلوی «پرنده» اثر ناصرالدین شاه قاجار را نشان می‌دهد که در موزه نظامی در بندر انزلی نگهداری می‌شود.

به گزارش ایسنا، این عکس را پارسینه منتشر کرده است.

نوع مطلب : آموزشی ها و خواندنیها، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : ناصرالدین شاه،

عدم موفقیت کاوشگر کنجکاوی برای کشف نشانه‌ای از متان در سیاره مریخ می‌تواند شکستی در نظریات موجود دانشمندان در مورد امکان وجود حیات در این سیاره باشد.

به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در حالی که فقدان متان بطور کلی امکان وجود حیات در سیاره سرخ را از بین نمی‌برد، اما تردیدهایی را در فرضیه‌های دانشمندان بوجود خواهد آورد.

10 سال پیش مشاهدات تلسکوپهای زمینی و فضاپیمایی در مدار مریخ نشان‌دهنده توده‌هایی از گاز متان در بخشهای خاصی از این سیاره بودند اما خوانشهای کنجکاوی این بررسی‌ها را بی‌ارزش کرده است.

در زمین 95 درصد از متان موجود در جو توسط موجودات میکروبی تولید شده است.

محققان امیدوار بودند که این نشانه مولکولی در مریخ شاید از وجود حیات در آن خبر بدهد.

شکست ابزارهای پیچیده کنجکاوی برای کشف این امکان بنظر می‌رسد که این خوشبینی را مغبون کرده باشد.ادامه مطلب


نوع مطلب : آموزشی ها و خواندنیها، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : کاوشگر کنجکاوی ناسا،

یافته‌های پژوهشگران ایرانی نشان داد: تزریق مکرر مورفین موجب مرگ سلولی در مدار پاداش مغز می‌شود.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا، استفاده از مورفین، نیکوتین،‌ کوکائین، الکل و داروهایی که سوء‌مصرف ایجاد می‌کنند، مدار پاداش در مغز را فعال کرده و در نتیجه احساس آرامش و بی‌دردی به فرد دست می‌دهد.

ساختمان‌های عصبی درگیر در فرایند پاداش مجموعه‌ای از ساختمان‌های مغز قدامی هستند و پدیده پاداش به عنوان پایه پدیده اعتیاد مطرح است.

تحقیقات پیشین نشان داده‌اند که تزریق مکرر مورفین به دلیل فعال کردن رسپتورهای اپیوئیدی، می‌تواند موجب مرگ سلول‌های مغز شود.

اکنون پژوهشگران جوان ایرانی در تحقیقات تازه خود به بررسی احتمال مرگ سلولی در مدار پاداش مغز به دنبال استفاده از مورفین پرداخته‌اند.

یاسمن رضوی، کارشناس ارشد زیست‌شناسی سلولی مولکولی در مطالعات خود با انجام آزمایشاتی بر روی موشها دریافت: تزریق مکرر اپیوئیدها از جمله مورفین، بیان ژن‌ها را در نواحی مختلف مغز تغییر داده و شواهدی به دست آمد که نشان داد فاکتورهای رونویسی در حالت حساسیت به مورفین و مقاومت به مورفین القا می‌شوند. به عبارتی مورفین می‌تواند مقدار فاکتورهای اپوپتوزی را افزایش دهد.

وی همچنین در ادامه این مطالعه به بررسی تاثیر استرس حاد و مزمن بر روی افزایش فاکتورهای اپوپتوزی پرداخت و دریافت استرس می‌تواند یک عامل مرگ سلولی در سلول‌های مغزی شود.

رضوی آزمایشات خود را بر روی دو گروه از موش‌ها انجام داد و به این نتیجه دست یافت که هم مورفین و هم استرس باعث مرگ سلولی در سلول‌های مغزی می‌شوند و اگر به سلول‌های مغزی مورفین و استرس القا شود سطح بیان پروتئین آنها افزایش می‌یابد.

نوع مطلب : مفاخر ایران، سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : مصرف مورفین،
به گزارش روز چهارشنبه از گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ایندیپندنت، محققان دانشگاه نیوكاسل واقع در انگلیس درباره خطر نازایی در سنین بالا هشدار دادند. 
آنها می گویند بارداری فرزند اول در بین زنان این كشور و در سنین بین ۳۵ تا ۳۹ سال، از ۶.۸ درصد در سال ۱۹۸۶ به ۱۷ درصد در سال ۲۰۰۸ افزایش یافته است. 
به گفته كارشناسان، باروری زنان پس از ۳۵ سال به طور چشمگیری كاهش می یابد و تعداد زنانی كه به امید باردار شدن از روش IVF استفاده می كنند افزایش یافته است . 
پروفسور مری هربرت، زیست شناس تولید مثل در دانشگاه نیوكاسل گفت: باروری زنان بین سنین ۳۰ و ۴۰ كاهش می یابد و بهترین راه برای آن، باردار شدن پیش از ورود به دهه ۳۰ زندگی است. 
همچنین به گفته متخصصان باروری، روش باروری IVF تنها برای برخی از زنان عمل می كند و ممكن است برای بسیاری دیگر مشكلاتی را به وجود آورد. 
آن ها معتقدند زنان معمولا از خطرات بارداری در سنین بالا اطلاعی ندارند و بهتر است از دهه ۲۰ زندگی در مورد آن بیندیشند. 
گفتنی است زنان با تعداد مشخصی تخمك در تخمدان به دنیا می آیند و به تدریج و با بالا رفتن سن، آن ها را از دست می دهند. نوع مطلب : سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :
به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری یونایتد پرس، محققان دانشكده دندانپزشكی كیس وسترن در كلیولند آمریكا گفتند : باكتری اف ان ( Fn ) در دهان زندگی می كند و می تواند به بخش های دیگر بدن منتقل شود. این باكتری به یك گیرنده سلولی در روده بزرگ متصل می شود و این روند می تواند رشد سلول های سرطانی روده بزرگ را تحریك كند. 
محققان برای جلوگیری از این روند، در یك فرایند تجربی ماده ای ساخته اند كه مانع اتصال باكتری به سلول های روده می شود. اما این ماده نمی تواند به طور قطع به درمان منجر شود.پس بهترین راه جلوگیری از سرطان روده بزرگ، بهداشت دهان ، دندان و سالم نگه داشتن لثه است. زیرا دهان دروازه سلامتی انسان است. 
مسواك زدن دندان دو بار در روز با خمیر دندان فلوراید، استفاده روزانه از نخ دندان، معاینه و بررسی منظم توسط دندانپزشك، كاهش مصرف غذاهای شیرین و نوشیدنی و ترك سیگار و مشروبات الكلی می تواند امكان ابتلا به انواع سرطان ها به ویژه سرطان روده را كاهش دهد. نوع مطلب : سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : سفید كننده دندان، مسواك، سرطان روده،
به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه فرانسوی تاپ سانته، دانشمندان بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشگاه هاروارد آمریكا فناوری جدیدی ساخته اند كه به تصاویر، كیفیت شگفت آوری می دهد. 
برای یافتن راه های جدید برای مبارزه با سرطان باید تغییرات نامحسوس در سلول ها، توالی های DNA و پروتئین شناسایی شود. برای این كار، پزشكان و محققان به فناوری های تصویربرداری پزشكی دقیق و كارآمد نیاز دارند. 
به گفته محققان، با این روش جدید می توان تومورها را به طور مستقیم مشاهده كرد و جنبش مولكولی، جریان خون و چگونگی پاسخ دهی تومورها به درمان سرطان را دنبال كرد. 

ادامه مطلب


نوع مطلب : خبر داغ، سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :
به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از پایگاه خبری یونایتد پرس، محققان دانشگاه اوهایو در آمریكا با تركیب توانایی تمركز دید انسان و زاویه عریض دید در چشم حشرات لنز جدیدی ساختند. 
به گفته محققان چشم انسان توانایی تغییر تمركز بر روی اشیا را دارد. از طرف دیگر چشم حشرات از تعداد زیادی اجزای نوری كوچك تشكیل شده كه نمی توانند بر روی اشیا دیده شده تمركز كنند اما دید عریضی به حشره می دهند. 
این لنز از یك پلیمر شفاف و قابل انعطاف ساخته شده كه با یك مایع ژلاتینی شبیه مایع درون چشم انسان پر شده است. 
محققان می گویند: این لنز می تواند تمركز خود را بر روی اشیاء میكروسكوپی در فواصل مختلف تغییر دهد. 
بر اساس نتایج این پژوهش، این لنز جدید می تواند كیفیت عكس تلفن های هوشمند را به اندازه كیفیت دوربین های دیجیتال افزایش دهد. همچنین به جراحان اجازه می دهد داخل بدن انسان را با دقت بسیار مشاهده كنند. 
به گفته دانشمندان با توسعه بیشتر این فنآوری می توان از آن در آزمایشات لاپاروسكوپی و عمل های جراحی استفاده كرد. ایرنا
نوع مطلب : خبر داغ، سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : لنز،
دكتر زهرا جعفری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: سلامت وضعیت شنوایی در سنین مدرسه مهمترین عامل یادگیری دانش آموزان به شمار می رود چراكه بیشترین سهم یادگیری در محیط های آموزشی ازطریق خوب گوش دادن به دست می آید و بخش قابل توجهی از این خوب گوش دادن به سلامتی دستگاه شنوایی و مراقبت از آن مرتبط می شود. 
وی افزود: بنابراین افراد باید در مورد حفظ سلامت شنوایی خود اطلاع كافی داشته باشند و والدین و مربیان بهداشت مدارس نیز درمورد میزان شنوایی كودكان دقیق شوند. 
رییس انجمن علمی شنوایی شناسی گفت: وضعیت شنوایی افراد در هر سنی باید سالیانه به عنوان ارزیابی شنوایی پایه مورد بررسی قرار گیرد. درصورت انجام مستمر این ارزیابی همانند یك پرونده پزشكی می تواند در مراجعات بعدی هر فرد با وضعیت قبلی خود به طور مداوم مورد پایش قرار گیرد. 


ادامه مطلب


نوع مطلب : سلامت و یهداشت، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :
همانطور که می دانید گفتن دوستت دارم برای شما و همچنین برای نامزدتان بسیار اهمیت دارد. اما شما نباید به گفتن دوستت دارم بسنده کنید. درحقیقت، ابراز علاقه غیر کلامی روش بهتری برای جذب کردن مردان است.


مردها تمایل دارند که دوستت دارم را در کارهایشان ثابت کنند بنابراین برای ابراز احساساتشان کمتر از این جمله استفاده می کنند. ما در اینجا شما را با نحوه ابراز علاقه چند نفر آشنا می کنیم تا ببینید چگونه می توانید علاقه و عشقتان را بدون گفتن یک کلمه به طرف مقابلتان ابراز کنید.ادامه مطلب


نوع مطلب : آموزشی ها و خواندنیها، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :


ادامه مطلب


نوع مطلب : سرگرمی، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : تصاویر زیبا،
هنر بسته بندی خلاقانه! قسمت اول
بسته بندی، علم، هنر و فناوری قرار دادن یا محافظت از محصولات مختلف برای توزیع، ذخیره، فروش و یا استفاده محسوب می شود. اگرچه، ما هر روزه از کالاهایی که بسته بندی‌هایشان از طراحی‌های مختلف و یا مشابه برخوردار هستند، استفاده می کنیم، اما کمتر به تلاشی که برای خلق آنها صرف شده، توجه می کنیم. حتی شکل نهایی ساده‌ترین نوع بسته بندی نیز ممکن است ساعت‌ها و یا روزها زمان برده باشد.
این در شرایطی است که بسیاری از مردم جهان درباره محصولات مختلف بر اساس بسته بندی‌های آنها قضاوت می کنند. در حقیقت، بسته بندی می تواند پر هزینه‌تر از محصول اصلی تمام شود. بر همین اساس، محصولی با کیفیت متوسط اما دارای بسته بندی فوق العاده می تواند سهم بیشتری از بازار را نسبت به محصولی با کیفیت فوق العاده اما دارای بسته بندی متوسط به خود اختصاص دهد.


اسکاچ ظرفشویی
جعبه کفش استادیوم نایکادامه مطلب


نوع مطلب : سرگرمی، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها :
روش جدید کلاهبرداری در ایران 

 


ادامه مطلب


نوع مطلب : آموزشی ها و خواندنیها، 
لینک های مرتبط :

برچسب ها : کلاهبرداری در ایران، کلاهبرداری،


( کل صفحات : 10 )    1   2   3   4   5   6   7   ...   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
  « كسب درآمد از فروتل »  
دوستانتان را به یك شغل پردرآمد و آسان دعوت كنید : « جزئیات »
Email:
 
 
بالای صفحه